چگونگی اتصال دامنه به وبلاگ در بلاگفا

Root Folder > IraNIC Support

فرض کنید یک وبلاگ به نام iranicfans.blogfa.com داریم. اینک می خواهیم دامنه ثبت شده ی weblogdomain.ir را طوری تنظیم کنیم که با ورود نام این دامنه در مرورگر وب، اطلاعات وبلاگ ما نشان داده شود. برای اینکار باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهیم.

 

قدم اول

وارد بخش مدیریت وبلاگ خود در بلاگفا می شویم. از منوی سمت راست، گزینه "تنظیمات و دیگر امکانات" را انتخاب می کنیم.

blogfa1.jpg

 

قدم دوم

حالا مطابق شکل زیر، گزینه "اتصال دامنه به وبلاگ" را انتخاب می کنیم.

blogfa2.jpg

 

قدم سوم

در این صفحه مطابق شکل زیر، اطلاعات مربوطه به دامنه مورد نظر را وارد کرده و بر روی دکمه "درج اطلاعات دامنه جدید"  کلیک می کنیم.

blogfa3.jpg

 

قدم چهارم

اینک عملیات اتصال دامنه به وبلاگ در بلاگفا به اتمام رسیده است. حالا باید به سایت ایرانیک بروید و تنظیماتی را در آنجا انجام دهید.

blogfa4.jpg

 

قدم پنجم

وارد سایت IraNIC.com می شویم. مطابق شکل، گزینه ورود به سیستم را انتخاب کرده و اطلاعات اکانت از پیش ساخته شده خود را وارد می کنیم تا به پنل مدیریت دامنه خود وارد شویم.

blogfa5.jpg

 

قدم ششم

پس ار ورود به اکانت خود در سایت ایرانیک، گزینه "دامنه های شما" را انتخاب می کنیم تا لیست دامنه هایی را که تا کنون در ایرانیک ثبت کرده ایم (آخرین وضعیت دامنه باید irnicRegistered باشد)، مشاهده کنیم. حالا با کلیک بر روی نام دامنه مورد نظر خود، وارد صفحه مربوط به تنظیم های آن می شویم.

blogfa6.jpg

 

قدم هفتم

اینک از قسمت سرویس های اضافی این دامنه، گزینه اتصال به بلاگفا را انتخاب کرده و بر روی دکمه "بروز رسانی سرویس های جانبی" کلیک می کنیم.

blogfa7.jpg

 

قدم هشتم

در این مرحله با تایید تغییرات اعمال شده، اتصال دامنه به وبلاگ بعد از حدود 24 ساعت برقرار خواهد شد.

 

blogfa8.jpg

Add Feedback